UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 16 czerwca 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Jaki alkomat wybrać? Chcesz kupić dobry alkomat gwarantujący precyzyjne wyniki? Sprawdź nasze polecenia już teraz!

Jaki alkomat wybrać? Chcesz kupić dobry alkomat gwarantujący precyzyjne wyniki? Sprawdź nasze polecenia już teraz!

8 sierpnia 2022, 19:17, Tipmedia, artykuł sponsorowany

1. Jakie są rodzaje alkomatów?
2. Na co zwrócić uwagę kupując alkomaty?

Alkomaty to urządzenia, które w swoim wyposażeniu ma wielu kierowców. Jeśli chcesz mieć pewność, że wsiadając do samochodu, nie narazisz życia ani swojego, ani innych pasażerów czy uczestników ruchu, alkomat to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Jazda pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna, ponieważ sprawia, że refleks kierowcy się zmniejsza, a czas reakcji znacząco opóźnia. Dodatkowo za jazdę pod wpływem alkoholu kierowca może otrzymać wysoki mandat czy nawet stracić prawo jazdy. Jaki alkomat wybrać? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Jakie są rodzaje alkomatów?

Jakie są rodzaje alkomatów? Na rynku można znaleźć przeróżne alkomaty, w tym policyjne, profesjonalne, dowodowe, bezustnikowe czy elektrochemiczne. Jeszcze do niedawna sporą popularnością cieszyły się alkomaty półprzewodnikowe, które aktualnie są stosunkowo tanim rozwiązaniem. Niestety, ten rodzaj alkomatu ma pewne wady. Przede wszystkim wyniki nie zawsze będą aż tak precyzyjne, gdyż wpływ na nie może mieć wcześniej spożyte jedzenie oraz nikotyna.
My polecamy zwrócić uwagę na alkomaty elektrochemiczne, wyposażone w sensor elektrochemiczny. Są dokładniejsze od wspomnianych półprzewodnikowych, a zatem gwarantują bardziej precyzyjne wyniki, bez względu na to, czy badany spożywał niedawno jakiś posiłek, czy może palił papierosa. Takie alkomaty elektrochemiczne wykorzystują służby mundurowe przy masowych pomiarach czy różne firmy w celu przebadania większej ilości swoich pracowników w krótkim czasie.

Ciekawą opcją są alkomaty dowodowe. Niektóre urządzenia można kupić z dedykowaną drukarką, która umożliwia natychmiastowy wydruk pomiaru. Następnie taki dokument można wykorzystać jako dowód w sądzie.Na co zwrócić uwagę kupując alkomaty?

Dobry alkomat powinien wyróżniać się dokładnością pomiaru. Polecamy zwracać uwagę na takie rozwiązania, które podają wyniki do setnych wartości. Nie warto zwracać uwagi na takie alkomaty, które mają duży zakres pomiaru do 4 czy 5 promili, to mało istotne. Aby zawsze otrzymywać miarodajny wynik, alkomat należy regularnie kalibrować. Niektóre sklepy czy firmy oferują swoim klientom bezpłatną okresową kalibrację, z której oczywiście zawsze warto skorzystać. Jedna z najstarszych firm w Polsce - Alkopatrol.pl z Pabianic do każdego zakupionego alkomatu oferuje 12 m-cy bezpłatnej kalibracji. Jeśli zależy Ci na dobrym alkomacie, zwróć uwagę także na to, aby miał czytelny ekran bez względu na pogodę, intuicyjne menu, możliwość zapisywania pomiarów czy odporną na warunki meteorologiczne lub uszkodzenia mechaniczne - obudowę.

Do użytku domowego oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie prosty alkomat, gwarantujący precyzyjne wyniki, w wytrzymałej obudowie, który posłuży przez lata. Takim przykładem może być alkomat AL-8000 SILVER. Dodatkowe funkcje w formie zapisu pomiarów czy drukowania wyników nie są obowiązkowe, ale niekiedy mogą okazać się przydatne. Możliwość szybkiego sprawdzenia, czy w wydychanym powietrzu nie ma alkoholu to sposób na zadbanie o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Ważne jest jednak, aby był to precyzyjny alkomat, a kalibracja alkomatu była przeprowadzana przynajmniej raz w roku. Na szczęście profesjonalny alkomat elektrochemiczny wcale nie musi być drogi, a jednocześnie taki sprzęt posłuży przez wiele lat. W razie potrzeby będzie można sprawdzić zawartość alkoholu również u innych osób, szczególnie że takie alkomaty osobiste mają wymienne ustniki. Ich zastosowanie jest bardzo proste i wystarczy tylko odpiąć stary ustnik po sprawdzeniu zawartości alkoholu u innej osoby, a w jego miejsce przyczepić nowy.

Skoro już wiesz, jaki wybrać alkomat do użytku osobistego, warto sprawdzić aktualne ceny u popularnego dostawcy Alkopatrol.pl i zamówić dla siebie idealny model.