UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 22 maja 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ślubowanie nowych strażaków w KP PSP w Sokołowie Podlaskim

Ślubowanie nowych strażaków w KP PSP w Sokołowie Podlaskim

10 listopada 2022, 14:37, PSP Sokołów Podlaski, red. Kacper Jaworowski

Uroczystość odbyła się w obecności funkcjonariuszy komendy. Zgodnie z przyjętymi zasadami, ślubowanie przyjął komendant bryg. Paweł Dmowski.

Te słowa roty ślubowania wypowiada każdy wstępujący do służby strażak: Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia...

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dwóch młodych mężczyzn złożyło ślubowanie i oficjalnie stali się strażakami. Jest to ważny dzień w życiu każdego aspirującego do tego zawodu człowieka, oznacza on rozpoczęcie jego służby.

Uroczystość odbyła się z udziałem komendanta bryg. Pawła Dmowskiego oraz jego I zastępcy st. bryg. Sławomira Lipki. Po meldunku rozpoczynającym uroczystość nowych strażaków przywitał bryg. Dmowski, który odebrał ślubowanie. Ponadto podczas uroczystości, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, za pośrednictwem bryg. Dmowskiego, wręczył nagrodę finansową Naczelnikowi Wydziału Operacyjnego KP PSP w Sokołowie Podlaskim, mł. bryg. Marcinowi Tomczukowi, za wysokie zdyscyplinowanie i wzorową postawę służby.


Źródło zdjęcia: PSP Sokołów Podlaski