UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 6 czerwca 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Straż wezwana do zabezpieczania

Straż wezwana do zabezpieczania

18 listopada 2022, 09:00, KPP Sokołów Podlaski, OSP Kosów Lacki, red. Kacper Jaworowski

Strażacy i policjanci dostali informacje o beczkach w lesie pod Trzcińcem Dużym.

W niedzielę, 13 listopada br., sokołowska Komenda Powiatowa Policji została powiadomiona o około 20 porzuconych pojemnikach z niewiadomą substancję przez nieznaną osobę. Policjanci, którzy udali się na miejsce, znaleźli 22 plastikowe beczki o pojemności 20 litrów każdy. Po sprawdzeniu okazało się, że 21 jest pustych, a w jednym znajduje się nieustalona substancja. Na miejsce został wezwany burmistrz miasta oraz gminy Kosów Lacki i Państwowa Straż Pożarna. Poinformowano też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, oddział w Radomiu.

Teren został zabezpieczony przez strażaków-ochotników z Kosowa Lackiego i Trzcińca Dużego i nadzorowany do przybycia pracowników inspektoratu. Delegatura, która pojawiła się na miejscu dzień później, pobrała odpowiednie próbki na cel badań. Dalsze czynności prowadzą policjanci z Kosowa Lackiego.


Źródło zdjęcia: OSP Kosów Lacki