UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 23 lutego 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » 500 nowych lamp w gminie Jabłonna Lacka

500 nowych lamp w gminie Jabłonna Lacka

13 grudnia 2022, 11:24, UG Jabłonna Lacka, red. Kacper Jaworowski

Zakończono realizację dużego projektu.

Wymiana systemów oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED na terenie gminy Jabłonna Lacka kosztowało 606,32 tys. zł. Gmina częściowo pozyskała fundusze w ramach programu "Mazowsze dla Czystego Powietrza" - 100 tys. zł oraz kolejne 100 tys. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pozyskane 200 tys. plus środki własne, pozwoliły na wymianę 476 lamp na terenie gminy Jabłonna Lacka. Zastąpiono stare lampy, sodowe o mocy od 70 do 100 W, LED-owymi 30X-52W. Fundusze pozwoliły również na zakup dwóch sztuk lamp solarnych, które umieszczono w parku w Jabłonnie Lackiej. To energooszczędne rozwiązanie, lampy ładują się za dnia, a uruchamiają się po zmroku.


Źródło zdjęcia: Pixabay/Tomasz Mikołajczyk