UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 5 lutego 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » O krok od tragedii (wideo)

O krok od tragedii (wideo)

20 grudnia 2022, 12:30, KPP Sokołów Podlaski, PSP Sokołów Podlaski, red. Kacper Jaworowski

Wyziębiony mężczyzna został w ostatniej chwili znaleziony przez służby mundurowe.

Przemarznięty mężczyzna zadzwonił do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i poinformował, że leży w śniegu, nie może wstać oraz nie zna swojej dokładnej lokalizacji. Widział jedynie budynek należący do przedsiębiorstwa przemysłowego na terenie miasta Sokołów Podlaski. Dyżurny policji otrzymał dramatyczny telefon w czwartek, 15 grudnia 2022 ok. godz. 21:30. Natychmiast poinformował straż pożarną oraz szpital o wydarzeniu. Służby mundurowe pilnie ruszyły do akcji. Policjanci wysłali najbliższe patrole, funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz operatora drona. Strażacy skierowali ekipy wszystkich wolnych zastępów, a szpital posłał ambulans na sygnale.

Gdy służby były w pełnej gotowości, dyżurny próbował skontaktować się z mężczyzną. Udało się. Ten jednak powiedział, iż czuje się bardzo źle, a jego telefon za chwilę się rozładuje. Na szczęście udało się ustalić przybliżoną lokalizację dzwoniącego. Mężczyzna dodał, że widzi w oddali sygnały świetlne policyjnego radiowozu. Szybko pogarszające się warunki pogodowe oraz zły stan mężczyzny nie pomagały w akcji. Jako pierwszy na mężczyznę natrafił strażak Mateusz Jaszczuk, pomiędzy ulicą Przemysłową, a rzeką Kościółek. Poszkodowany leżał na śniegu, był przytomny, jednak uskarżał się na zmarznięte nogi. 40-latek został zaniesiony przez policjanta i strażaków do karetki, gdzie zespół ratownictwa medycznego udzielił mu Medycznych Czynności Ratunkowych. Następnie trafił do szpitala.

Strona Komendy Wojewódzkiej Policji z Radomia udostępniła nagranie z drona. Zainteresowani mogą zobaczyć urywek akcji ratunkowej pod tym linkiem. Policja apeluje o zwracanie uwagi, szczególnie zimą, na osoby bezdomne i nietrzeźwe. Wystarczy powiadomić służby, by uratować kogoś przed wychłodzeniem.