UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 16 kwietnia 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Nielegalnie handlowała tytoniem (wideo)

Nielegalnie handlowała tytoniem (wideo)

24 kwietnia 2014, 09:41, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Ponad 12 kilogramów tytoniu ujawnili sokołowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami siedleckiego Zespołu Zadaniowego Izby Celnej w Warszawie w jednym z legalnych sklepów w Sokołowie Podlaskim.

Sokołowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami siedleckiego Zespołu Zadaniowego Izby Celnej w Warszawie skontrolowali legalny sklep zajmujący się handlem liśćmi tytoniu. Właścicielka sklepu miała świadomość, że nie może handlować tytoniem, dlatego zamieściła w sklepie informację, że sprzedawany przez nią towar nie nadaje się do palenia i ma powyżej 25% wilgotności. Twierdziła również, że informowała kupujących, o przeznaczeniu rolniczym tych liści. Stosowna informacja dotycząca wykorzystania tych liści, znalazła się również na ścianie sklepu. Kobieta dysponowała w sklepie specjalną krajalnicą, jednak wiedziała, że cięcie tytoniu jest zabronione. Tłumaczyła się, że nieodpłatnie klienci sami sobie cięli w niej liście tytoniu.

Policjanci nie dali wiary takiemu tłumaczeniu. Wiarygodność tych słów podważał fakt, że w chwili kontroli, kobieta akurat cięła liście tytoniu w specjalnej krajalnicy. Jej pewność siebie w legalny interes, zmieniła się, gdy dowiedziała się, że od stycznia bieżącego roku, obowiązuje kompletny zakaz handlu liśćmi tytoniu.

W sklepie zostało zabezpieczone blisko siedem kilogramów liści tytoniu, ponad 5 kilogramów policjanci znaleźli w samochodzie właścicielki. Na podstawie zabezpieczonych dokumentów, można było wywnioskować, że kobieta od początku roku, kupiła minimum 70 kilogramów suszu takich liści.

Wstępnie uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w związku z posiadaniem tytoniu i sprzedanym już towarem oszacowane zostało na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kobieta odpowie za przestępstwo karno-skarbowe, za które oprócz odpowiedzialności karnej grozi także wysoka grzywna.
źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski