UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 16 kwietnia 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » 590 lat Sokołowa Podlaskiego (zdjęcia)

590 lat Sokołowa Podlaskiego (zdjęcia)

25 kwietnia 2014, 15:00, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Agnieszka Pleńska

Wczoraj odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 590-lecia nadania praw miejski Miastu Sokołów Podlaski.

Powiat Sokołowski reprezentowała grupa radnych z Przewodniczącym Andrzejem Minarczukiem na czele oraz członkowie Zarządu Powiatu: Wicestarosta Mata Sosnowska, Tadeusz Mróz i Jan Godlewski.

Obchody rozpoczęła uroczysta Mszą Św. w sokołowskiej Konkatedrze, po czym poczty sztandarowe oraz delegacje z wieńcami udały się pod pomnik Ks. Brzóski, aby oddać hołd i złożyć kwiaty poległym za wolność ojczyzny. Następnym punktem obchodów jubileuszu była uroczysta sesja Rady Miasta, na której przedstawiciele samorządu powiatowego przekazali na ręce Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miasta pamiątkowy obraz. Po części oficjalnej goście wysłuchali wystąpień historyków zajmujących się badaniem dziejów Sokołowa Podlaskiego.

źródło zdj. Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim