UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 22 maja 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Marsz Żywych w Treblince (zdjęcia)

Marsz Żywych w Treblince (zdjęcia)

28 kwietnia 2014, 12:43, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Ponad 1,5 tys. młodych osób narodowości żydowskiej uczestniczyło w 23. Marszu Żywych w hitlerowskim obozie zagłady Treblinka II. Nad ich bezpieczeństwem czuwali sokołowscy policjanci.

W piątek, 25 kwietnia, na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Treblince, ponad 1,5 tysiąca osób narodowości żydowskiej uczestniczyło w Marszu Żywych.

Marsz Żywych jest projektem edukacyjnym, w ramach którego Żydzi, głównie uczniowie i studenci, odwiedzają miejsca Zagłady utworzone przez Niemców podczas wojny na okupowanych ziemiach polskich. Poznają historię Żydów w Polsce, spotykają się z rówieśnikami i polskimi Sprawiedliwymi wśród narodów świata.

Podczas Marszu Żywych, miejsca zagłady odwiedza najwięcej osób. Nie jest to jednak jeden dzień w roku, kiedy przybywają wycieczki grup żydowskich. Wycieczki osób narodowości żydowskiej przybywają praktycznie codziennie. Policjanci zawsze czuwają nad ich bezpieczeństwem.

źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski