UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 29 listopada 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ścigaczem bez prawka (zdjęcia)

Ścigaczem bez prawka (zdjęcia)

3 czerwca 2014, 13:01, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Policjanci sokołowskiej "drogówki" zatrzymali młodego motocyklistę. Okazało się, że 20-latek nie miał prawa jazdy, a motor aktualnych badań technicznych. Teraz miłośnika motocyklowej jazdy czeka spotkanie z sokołowską Temidą.

Nieodpowiedzialni motocykliści często są utrudnieniem na naszych drogach. Lubimy patrzeć na dostojnie poruszające się kolumny motocykli, odwracając głowę od pędzących "ścigaczy". Kierujący tymi ostatnimi, często łamiąc przepisy, starają się unikać za to odpowiedzialności karnej. Życie pokazuje jednak, że często taką odpowiedzialność ponoszą. Kary nakładane przez Sąd czy policjantów, mają raczej charakter nie tyle restrykcyjny, co upominający do rozsądnego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach.

Wczoraj około godz. 17.00, w Sokołowie Podlaskim na ul. Piłsudskiego, policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Yamahę YZF, z podgiętą tablicą rejestracyjną. Wyraźnie dało się zauważyć, że podgięcie to miało jeden cel - uniknięcie odczytania numeru rejestracyjnego przez policję.

Podczas kontroli okazało się, że motocyklem jechał 20-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Policjantom wytłumaczył, że w ogóle nie posiada prawa jazdy i nigdy nawet na taki kurs nie uczęszczał. Nie miał również dokumentów dotyczących motocykla. Policjanci szybko ustalili tego przyczynę. W policyjnych komputerach widniała informacja, że nie została opłacona składka OC oraz upłynął termin badań technicznych, a dowód rejestracyjny znajdował się w depozycie właściwego miejscowo Wydziału Komunikacji.

Młody motocyklista odpowie teraz przed Sądem za jazdę bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Grozi mu wysoka kara grzywny. Dodatkową karę grzywny, wymierzy kierowcy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, za brak opłaconej składki OC.

źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski
  

Czytaj również

Photo

Mata kokosowa - jej wyjątkowe właściwości i możliwości wykorzystania

9 listopada 2023, 15:55

Mata kokosowa to włóknina o wyjątkowych właściwościach. Ten zrobiony z łupin orzecha kokosowego materiał znajduje szerokie zastosowanie. Z powodzeniem jest wykorzystywany w ogrodnictwie, gdzie służy między innymi jako ochrona przeciwchwastowa, czy też skuteczna osłona roślin przed chłodem.

Photo

Jak powinien wyglądać skuteczny brelok reklamowy?

31 października 2023, 18:51

Gadżety reklamowe to dokonały sposób na promowanie marki, jednak warto pamiętać, że upominki dla klientów i kontrahentów powinny nieść ze sobą pewną wartość. Obdarowany z pewnością doceni akcesorium, które będzie czymś więcej, niż nośnikiem reklamy. Warto wybierać uniwersalne i praktyczne gadżety, takie jak breloki reklamowe - sprawdź, który model wzbudza największe zainteresowanie klientów.

Photo

Schody betonowe prefabrykowane - jakie są zalety takiego rozwiązania?

24 sierpnia 2023, 16:11

Schody prefabrykowane to świetna alternatywa do tradycyjnych konstrukcji. Oferują krótki czas montażu, dzięki czemu możliwe jest szybsze zakończenie realizowanej inwestycji. Takie gotowe wyroby nie wymagają pracochłonnych zabiegów. Z tego względu są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, nie tylko pod względem czasu pracy, ale i ceny. Zalet takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Doceniają je inwestorzy budujący domy, mieszkania i obiekty o charakterze komercyjnym.